“Balaca Günəşlər”in yaz düşərgəsi başa çatdı
Regionlarda uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınması məqsədilə maarifləndirici görüşlər keçirilib
Bahar Muradova BMT-nin Qadınlar üzrə Agentliyinin icraçı direktorunun müavini Kirsi Madi ilə görüşüb
Komitənin strukturuna daxil olan 11 Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi həssas təbəqədən olan şəxslərə icma əsaslı xidmət göstərən müəssisələrdir.
Komitənin 17 rayonda yaradılan Resurs Mərkəzləri gender bərabərliyinin təmin edilməsi və qadınların sahibkarlıq bacarıqlarının inkişafına xidmət edir, onlara sosial-iqtisadi çətinliklərin öhdəsindən gəlməkdə dəstək olur, eləcə də icma əsaslı sosial dəstək layihələri həyata keçirir.
Dövlət Komitəsinin “Ailəm könüllüləri” proqramı 2019-cu ildən keçirilir. Proqrama qatılan könüllülər Komitənin həyata keçirdiyi layihə və tədbirlərdə yaxından iştirak edir, təcrübə toplayırlar.
15 üzvdən ibarət Məclis uşaqların ictimai fəallığının artırılması, müstəqil özünü ifadəetmə bacarığının, liderlik keyfiyyətlərinin formalaşması, iştirak hüququnun təmin olunması məqsədilə yaradılıb.
"genderazerbaijan.com" portalı gender məsul şəxslər arasında koordinasiyanı və operativliyi gücləndirərək, onların şəbəkələşməsini, eyni zamanda gender bərabərliyi sahəsində fəaliyyətin daha şəffaf prinsiplərə əsasən həyata keçirilməsini təmin etmək məqsədilə yaradılıb.
“Erkən Uşaqlıq Dövründə İnkişaf” layihəsi çərçivəsində uşaqların məktəbəqədər dövrdə sağlamlığı, müxtəlif bacarıqlarının inkişafı üzrə faydalı məlumatları əhatə edən www.eudi.az portalı yaradılıb.