Ötən il ərzində 860 Gender əsaslı zorakılıqla bağlı Dəstək Xəttinə 330 müraciət daxil olub. Müraciətlərin əksəriyyəti psixoloji (289) və fiziki zorakılıqla (163) bağlı olub. Şikayət edənlər zorakılığın bir neçə növünün qurbanı olub və onlardan 149 nəfəri münasibətdə olduğu şəxs tərəfindən zorakılığa mŞikayət edənlər zorakılığın bir neçə növünün qurbanı olub və onlardan 149 nəfəri münasibətdə olduğu şəxs tərəfindən zorakılığa məruz qalıb
2024-cü il ərzində Dövlət Komitəsinə məişət zorakılığı ilə bağlı 594 müraciət daxil olub, 108 mühafizə orderi verilib. Daxil olan müraciətlərdə fiziki zorakılıq üzrə şikayətlər üstünlük təşkil edib və şikayət edənlər zorakılığın bir neçə növünə məruz qalıb. Qeyd edək ki, müraciət edənlərin əksəriyyəti əri (230), yaxın qohumu (211) və keçmiş əri (113) tərəfindən zorakılığa məruz qalıb. Zorakılıq törədənlərin 555 nəfəri kişi, 252 nəfəri qadındır
2024-cü ildə Dövlət Komitəsinin media ilə əməkdaşlığı çərçivəsində müxtəlif mövzularda 198 material yayımlanıb. Bunlardan 112-si televiziya, 69-u onlayn media, 17-si isə radioda işıqlandırılıb. Erkən nikah və təhsildən yayınma ilə bağlı sorğular üstünlük təşkil edib
Ötən il ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində keçirilən "açıq qapı" günlərində ümumilikdə 960 vətəndaş müraciəti qeydə alınıb
2024-cü il ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin keçirdiyi 651 təlim və tədbirdə 21705 nəfər iştirak edib
Dövlət Komitəsinə 2024-cü il ərzində ümumilikdə 3628 müraciət daxil olub. Qeyd edək ki, Komitədə vətəndaş qəbulunda müraciətlərin sayı ötən illə müqayisədə 1,3 dəfə artıb
2024-cü ilin ilk 6 ayı ərzində Azərbaycan Uşaq Qaynar Xəttinə ümumilikdə 851 zəng daxil olmuşdur. Müraciətlərdən 276-sı kişilər, 520-si qadınlar, 55-i isə naməlum şəxslər tərəfindən daxil olub
2024-cü ilin 6 ayı ərzində Dövlət Komitəsinin media ilə əməkdaşlığı çərçivəsində müxtəlif mövzularda 117 material yayımlanıb. Bunlardan 70-i televiziya, 11-i radio, 36-sı isə onlayn mediada işıqlandırılıb.
2024-cü ilin 6 ayı ərzində 860 Gender əsaslı zorakılıqla bağlı Dəstək Xəttinə 129 müraciət daxil olub. Müraciətlərin əksəriyyəti psixoloji (119) və fiziki zorakılıqla (71) bağlı olub. Şikayət edənlər zorakılığın bir neçə növünün qurbanı olub və onlardan 73 nəfəri münasibətdə olduğu şəxs tərəfindən zorakılığa məruz qalıb