Cari ilin fevral ayında Dövlət Komitəsinə ümumilikdə 353 müraciət daxil olub. Müraciətlərdə üstünlük təşkil edən mövzu məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlıdır
Cari ilin fevral ayı ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin fəaliyyətindən 3394 nəfər bəhrələnib
Cari ilin yanvar ayında 17 regionda fəaliyyət göstərən Resurs Mərkəzlərinin xidmətlərindən 571 nəfər bəhrələnib
31 yanvar 2023-cü il tarixində Uşaq və Ailələrə Dəstək, eləcə də Qadın və İcma Resurs Mərkəzlərində keçirilən "Açıq qapı" günündə müraciət edən 205 vətəndaşa psixoloji, hüquqi və sosial problemlərin həlli üzrə dəstək göstərilib
2023-cü ilin yanvar ayı ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin fəaliyyətindən 1545 nəfər bəhrələnib
2022-ci il üzrə 860 Gender əsaslı zorakılıqla bağlı Dəstək Xəttinə 269 müraciət daxil olub. Müraciətlərin əksəriyyəti psixoloji və fiziki zorakılıqla bağlı olub (246 psixoloji, 124 fiziki, 44 iqtisadi, 15 cinsi). Şikayət edənlərin 167 nəfəri partnyoru tərəfindən zorakılığa məruz qalıb
2022-ci ildə Dövlət Komitəsinə məişət zorakılığı ilə bağlı daxil olan 544 müraciətdən psixoloji zorakılıq üzrə şikayətlər üstünlük təşkil edib. Şikayət edənlərin əksəriyyətinin zorakılığın bir neçə növünə məruz qaldığı məlum olub.Qeyd edək ki, zorakılıq törədənlərin 470 nəfəri kişi, 79 nəfəri isə qadındır
2022-ci ildə kütləvi informasiya vasitələrindən 266 sorğu və müraciət daxil olub. Bu müraciətlərdə üstünlük təşkil edən mövzu uşaq hüquqları və iştirakçılığı ilə bağlı olub