2023-cü ilin ilk 6 ayı ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində keçirilən "açıq qapı" günlərində ümumilikdə 517 vətəndaş müraciəti qeydə alınıb
Cari ilin ilk 6 ayı ərzində Dövlət Komitəsinə ümumilikdə 1834 müraciət daxil olub. Müraciətlərdə üstünlük təşkil edən mövzu məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlıdır
Cari ilin ilk 3 ayı ərzində Dövlət Komitəsinə məişət zorakılığı ilə bağlı 122 müraciət daxil olub. Bu müraciətlərə əsasən yerli icra hakimiyyəti orqanları tərəfindən zərərçəkmiş şəxslərə 15 mühafizə orderi verilib. Daxil olan müraciətlərdə psixoloji zorakılıq üzrə şikayətlər üstünlük təşkil edib. Şikayət edənlərin zorakılığın bir neçə növünə məruz qaldığı məlum olub. Qeyd edək ki, müraciət edənlərin əksəriyyəti əri (65), keçmiş əri (20) və yaxın qohumu (24) tərəfindən zorakılığa məruz qalıb. Zorakılıq törədənlərin 106 nəfəri kişi, 21 nəfəri qadındır
Cari ilin ilk 3 ayı ərzində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin fəaliyyətindən 8088 nəfər bəhrələnib
Cari ilin ilk 3 ayı ərzində Dövlət Komitəsinə ümumilikdə 957 müraciət daxil olub. Müraciətlərdə üstünlük təşkil edən mövzu məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlıdır