Milli Məclisin plenar iclasında gender bərabərliyi ilə bağlı 2022-ci il üzrə məlumat dinlənilib
19 dekabr 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Milli Məclisin plenar iclasında gender bərabərliyinin təmin edilməsi ilə bağlı 2022-ci il üzrə məlumatla çıxış edib.
Məlumat, “Gender bərabərliyinin təminatları haqqında” Qanunun 20-ci maddəsinə uyğun olaraq, 3 əsas istiqaməti əhatə edib:
1. Gender bərabərliyinin təmin edilməsilə bağlı dövlət siyasətinin əsas istiqamətləri və dövlətin vəzifələri;
2. Gender bərabərliyinin müxtəlif sahələr üzrə təminatı;
3. Azərbaycanda gender bərabərliyinin təmin edilməsi sahəsində əldə edilmiş nəticələr, qarşıya qoyulan vəzifələr və tövsiyələr.
Məlumat dinlənildikdən sonra müzakirə edilib və səs çoxluğu ilə qəbul edilib.
Bahar Muradovanın Milli Məclisin plenar iclasında gender bərabərliyinin təmin edilməsi ilə bağlı 2022-ci il üzrə məlumatla çıxışı

Information on gender equality in 2022 was heard at the plenary session of the Milli Majlis
The Chairpeson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs, Ms. Bahar Muradova, spoke at the plenary session of the Milli Majlis with information on ensuring gender equality in 2022 On December 9, 2023.
According to Article 20 of the Law "On Guarantees of Gender Equality", the information covered 3 main directions:
1. The main directions of the state policy and the duties of the state regarding the provision of gender equality;
2. Ensuring gender equality in various fields;
3. Results achieved in the field of ensuring gender equality in Azerbaijan, tasks and recommendations.