“Gender Bərabərliyi və İdarəetmə” mövzusunda təlimlər davam edir
15-16 dekabr 2022-ci il tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Avropa İttifaqının dəstəyi ilə “Aİ Gender Bərabərliyi naminə: İslahat üzrə Yardım Xidməti” layihəsi çərçivəsində “Gender Bərabərliyi və İdarəetmə” mövzusunda yerli icra hakimiyyətlərinin gender məsələləri üzrə məsul şəxsləri kimi icra hakimiyyəti başçılarının müavinləri üçün təlimlər təşkil edib.
Təlimlərdə gender bərabərliyinin təmin edilməsi istiqamətində aparılan dövlət siyasəti, gender bərabərsizliyinin səbəbləri və aradan qaldırılması yolları, qlobal trendlər, genderə həssas yanaşma, gender indikatorları və yoxlama alətləri, genderə məsul şəxsin funksiyasının təsviri və idarəetmədə rolu haqqında məlumat verilib.
Tədbirdə Komitənin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova, Avropa İttifaqı Deleqasiyasının Beynəlxalq Yardım və Əməkdaşlıq Şöbəsinin əməkdaşı Məryəm Hacı-İsmayılova çıxış edib.

Trainings on " Gender Equality and Governance " continue
On 15-16 December 2022 the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the support of the European Union in the framework of EU for "Gender Equality: Reform Helpdesk" project organized trainings for deputy heads of the executive power authorities as responsible persons on gender issues on "Gender Equality and Governance".
The trainings provided information on the state policy on gender equality, causes and ways of overcoming gender inequality, global trends, gender-sensitive approach, gender indicators, functions of gender responsible representatives and their role in governance.
Deputy Chair of the State Committee Sadagat Gahramanova and representative of the European Union Delegation to Azerbaijan Maryam Haji-Ismailova, made speeches at the event.