31 Mart- Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilir
Ailə,Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və Komitə yanında İctimai şuranın birgə təşkilatçılığı ilə 31 Mart- Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilir.
Azərbaycanlılara qarşı törədilən bəşəri cinayətlər barədə həqiqətlərin ictimaiyyətə çatdırılması, gələcək nəsillərin milli yaddaşının qorunması və soyqırımı qurbanlarının xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədi daşıyan tədbirdə dəyirmi masa ətrafında müzakirələr aparılacaq.
Dəyirmi masada Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, millət vəkilləri Nizami Cəfərov və Nizami Səfərov, Bakı Dövlət Universitetinin müəllimi, tarix elmləri doktoru Lətifə Əliyeva, İctimai şura üzvləri və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak edir.

March 31 - An event dedicated to the Day of the Genocide of Azerbaijanis
An event dedicated to March 31 - the Day of the Genocide of Azerbaijanis - is organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Public Council under the Committee.
The event will focus on conveying the truth about the crimes against humanity against Azerbaijanis, preserving the national memory of future generations and perpetuating the memory of the victims of the genocide.
Mrs. Bahar Muradova, the Chair of the State Committee, Mr. Nizami Jafarov and Mr. Nizami Safarov, the MPs, Mrs. Latifa Aliyeva, teacher of Baku State University, Doctor of Historical Sciences and the members of the Public Council, as well as representatives of non-governmental organizations, were taking part at the round table.