İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə keçirilmiş müsabiqənin müsahibə mərhələsi keçiriləcək
Məlumat üçün bildiririk ki, müsabiqənin birinci mərhələsi olan test imtahanı Komitədə yaradılmış Müsabiqə Komissiyası tərəfindən 07 iyul 2023-cü il tarixində keçirilib. Nəticədə üç namizəd keçid balını toplayaraq, müsabiqənin növbəti mərhələsində - müsahibədə iştirak hüququ əldə edib.
Növbəti mərhələ olaraq, Müsabiqə Komissiyası tərəfindən 17 iyul 2023-cü il tarixində, saat 15:00-da Komitənin Akt zalında birinci mərhələni keçmiş üç namizəd üçün müsahibə keçiriləcək.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.29-2.34-cü maddələrinə əsasən keçiriləcək müsahibə başa çatdıqdan sonra nəticəsi barədə Komitənin rəsmi saytında məlumat yerləşdiriləcək

The interview stage of the competition held for the purpose of awarding the qualification certificate to the experts on the age classification of the information product will be held
For your information, we inform you that the first stage of the competition was held by the Competition Commission established in the Committee on July 7, 2023. As a result, three candidates received the passing score and got the right to participate in the next stage of the competition - the interview.
As the next stage, an interview will be held by the Competition Commission on July 17, 2023, at 15:00 in the Assembly Hall of the Committee for the three candidates who passed the first stage.
We bring to your attention that in accordance with Articles 2.29-2.34 of the "Regulations on Issuing Qualification Certificate, Suspension or Termination of Certificate Validity, Keeping the Register of Experts and Expert Organizations and Controlling Their Activities" approved by Resolution No. 268 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 29, 2020, after completion of the interview , the results will be posted on the official website.