Uşaqların vətənpərvərlik və milli-mənəvi dəyərlər ruhunda tərbiyəsi istiqamətində maarifləndirici görüşlər davam etdirilir
Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Bakı şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Uşaqların vətənpərvərlik və milli-mənəvi dəyərlər ruhunda tərbiyəsi istiqamətində işlərin gücləndirilməsi” mövzusunda maarifləndirici görüşlər davam etdirilir.
Nərimanov rayonu 45, Xətai rayonu 245 nömrəli məktəblərdə və Səbail rayonu 2 nömrəli Texniki Humanitar liseydə keçirilən görüşlərdə Dövlət Komitəsinin Ailə Məsələləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova milli-mənəvi, ailə dəyərləri, uşaqların vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi, gələcək nəsillərə milli-mənəvi dəyərlərin aşılanmasının vacibliyi haqqında danışıb. Daha sonra, G.Məmmədova erkən nikahların, qohum evliliyinin, qızların təhsildən yayındırılmasının səbəbləri, qarşısının alınması və bu problemlərin cəmiyyətə və insanlara mənfi təsirləri barədə fikirlərini səsləndirib.
Həmçinin Xətai rayon İcra Hakimiyyətinin İctimai-siyasi və humanitar şöbəsinin müdiri Pənah İmanov, Vətən Müharibəsi və Aprel döyüşlərinin iştirakçıları Anar Məmmədov və Arif Hacıyev, məktəb direktorları çıxış edərək gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Tədbirlərdə iştirakçılara mövzuya uyğun olaraq “Ailə bir ağacdır” və “Xoşbəxtliyin açarı” qısametrajlı filmləri nümayiş etdirilib.

Meetings were held on the topic of "Strengthening work in the direction of educating children in the spirit of patriotism and national-moral values"
With the support of the Ministry of Science and Education, the State Committee on Family, Women and Children Affairs and the joint organization of the Department of Education for Baku city, educational meetings on "Strengthening work in the direction of educating children in the spirit of patriotism and national-moral values" are being continued.
Ms. Gulnara Mammadova, head of the Department of Family Affairs of the State Committee, spoke about national-spiritual and family values, upbringing of children in the spirit of patriotism, and the importance of instilling national-spiritual values in future generations at the meetings held in Narimanov district 45, Khatai district 245 schools and Sabail district technical humanitarian high school number 2.
Later, Ms. G. Mammadova voiced her opinion on the causes and prevention of early marriages, consanguineous marriages, girls' exclusion from education, and the negative effects of these problems on society and people.
Also, Mr. Panah Imanov, head of the social-political and humanitarian department of the Khatai district executive authority, Mr. Anar Mammadov and Mr. Arif Hajiyev, participants of the Patriotic War and April battles, school principals spoke and emphasized the importance of educating young people in the spirit of patriotism. The short films "Family is a tree" and "The key to happiness" were shown to the participants at the events.