Bakı Dövlət Universitetində “Abituriyentlərə dəstək” proqramı başa çatıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin yanında fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisi tərəfindən “Gələcəyini qur!” layihəsi çərçivəsində Bakı Dövlət Universitetində “Abituriyentlərə dəstək” proqramının sonuncu təlimi baş tutub.
Əvvəlcə abituriyentlər təlim çərçivəsində BDU-nun Heydər Əliyev muzeyi, Genetika, eləcə də, Təkamül muzeyindəki eksponatlar ilə tanış olublar.
Daha sonra Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri Jalə Muradlı və Xəlil Babayev tərəfindən təlimin yekunlarına dair testlər keçirilib, ixtisas seçimi zamanı mütəxəssislərə müraciət etməyin vacib olduğu bildirilib.
Sonda Komitənin Uşaq məsələləri şöbəsinin müdir müavini Günel Nağdəliyeva proqramın uğurla başa çatması münasibətilə uşaqları təbrik edib və gələcək təhsil həyatlarında uğurlar arzulayıb.

"Support to applicants" program has ended at Baku State University
The last training of the "Support to applicants" program took place at Baku State University by the Assembly of Children's Ambassadors operating under the State Committee on Family, Women and Children Affairs by within the framework of the project "Build your future!".
First, the entrants got acquainted with the exhibits in the Heydar Aliyev Museum, Genetics, as well as the Museum of Evolution, within the framework of the training.
Later, the members of the Assembly of Children's Ambassadors, Ms. Jala Muradli and Ms. Khalil Babayev, conducted tests on the results of the training.
The deputy director of the Children's Affairs Department of the Committee, Ms. Gunel Nagdaliyeva, congratulated the children on the successful completion of the program and wished them success in their future educational life.