Ermənistanın növbəti təxribatına Komitənin rəsmi mövqeyi
1994-cü ildən atəşkəs rejiminin elan olunmasına baxmayaraq, bu müddət ərzində Ermənistan dəfələrlə Azərbaycanın mülki əhalisinə və mülki obyektlərinə birbaşa və qəsdən hücum etmiş, qadınları, uşaqları amansızlıqla qətlə yetirmişlər. Ötən dövrdə 33 uşaq erməni terrorunun qurbanı oldu. Onlardan on dördü həlak olmuş, on doqquzu isə yaralanmışdır. Çox təəssüflər olsun ki, bu gün həmin uşaqların sırasına yaralanan Yusifov Ramil də əlavə olundu. Belə ki, Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın Tovuz rayonunun Qaralar kəndinin mülki əhalisini atəşə tutması nəticəsində 2004-cü il təvəllüdlü Yusifov Ramin Sabir oğlu ağır yaralanmışdır. Bu bir daha vandalizm aktı olaraq Ermənistan dövlətinin terrorçu mahiyyətini sübut edir.
Biz növbəti dəfə hüquqi normalara riayət edilməsi, beynəlxalq sülhün və təhlükəsizliyin müdafiə edilməsi, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının qətnamələrinə, Avropa Şurasının, ATƏT-in, digər beynəlxalq təşkilatlarının qəbul etdikləri sənədlərə əməl edilməsi və Ermənistanın işğalçı siyasətinin dayandırılması üçün beynəlxalq təşkilatlara və dünya ölkələrinə müraciət edirik.
Biz bir daha dünya ictimaiyyətinin bu hərbi münaqişənin ədalətli həllinə diqqət yetirmələrini tələb edirik.

Official position of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan on the recent Armenian sabotage
Although the ceasefire was announced since 1994, Armenia has repeatedly attacked civilians and civil infrastructures, killing women and children cruelly. Ever since, 33 children have been the victims of Armenian terror. 14 of them dead and 19 of them wounded. Regretfully, today wounded Ramin Yusifov was added to the list of those children. Born in 2004, he was wounded as a result of attack by Armenian armed forces to the civilians of Garalar village in Tovuz district. This act once again proves that Armenia is a terrorist state.
We appeal to all international organizations and countries around the globe to follow the legal norms, maintain international peace and security, ensure the implementation of the UN resolutions, documents of the Council of Europe, OSCE and other international organizations for ending the occupation policy of Armenia.