Qobustan və Şamaxıda qadınlarla görüş keçirilib
1 fevral 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində Qobustan və Şamaxıda qadınların seçkidə fəallığının yüksəldilməsi məqsədilə görüşlər keçirilib.
Qobustanın Sündü kəndi və Şamaxının Şəhriyar qəsəbəsində baş tutan görüşlərdə Abşeron-Qobustan Dairə Seçki Komissiyasının nümayəndəsi Məleykə Yəhyayeva, 88 saylı Şamaxı Dairə Seçki Komissiyasının sədri Hüseyn Rəcəbov və eyni Dairənin 19 saylı məntəqəsinin sədri Nuranə Məmmədova suverenliyimizin bərpasından sonra keçirilən ilk seçkinin ölkəmiz üçün önəmini qeyd ediblər. Eyni zamanda seçki prosedurları və qaydaları haqqında məlumatları diqqətə çatdırıblar.
Çıxış edən Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva, qadınların ictimai-siyasi həyatda aktiv iştirakının əhəmiyyətini vurğulayıb. O, hər kəsi 7 fevral növbədənkənar prezident seçkisində fəal olmağa, ən əsas vətəndaş hüququndan istifadə etməyə çağırıb.

A meeting was held with women in Gobustan and Shamakhi
The meetings were held in Gobustan and Shamakhi regions to increase the participation of women in the election on February 1, 2024, within the framework of the cooperation of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the Central Election Commission (CEC).
Ms. Maleyka Yahyayeva, the representative of Absheron-Gobustan District Election Commission, Mr. Huseyn Rajabov, the chairperson of Shamakhi District Election Commission No. 88 and Ms. Nurana Mammadova, chairperson of precinct No. 19 of the same District noted the importance of the first election held after the restoration of our sovereignty for our country in the meetings held in Sundu village of Gobustan and Shahriyar settlement of Shamakhi.