Regionlarda növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə 29 yanvar 2024-cü il tarixdə növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
Qeydə alınan müraciətlərdə psixoloji konsultasiya, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, autizm sindromlu uşaqlar üçün xidmətlər, boşanma, aliment, müalicə, hüquqi yardım, təhsildən yayınma, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək kimi məsələlər yer alıb. Eləcə də uşaqların inkişaf ləngiməsinin erkən aşkar edilməsi və profilaktikası məqsədilə Denver II qiymətləndirmə testi keçirilib. Ümumilikdə 79 müraciət dinlənilib, onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.

The next "open door" day was held on January 29, 2024 by the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the participation of psychologists, social workers and lawyers in Agdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Children and Family Support Centers (CFSC).
The recorded appeals include issues such as psychological counseling, adjustment of family relations, communication with children, services for children with autism syndrome, divorce, alimony, treatment, legal assistance, truancy, social benefits, employment, and support for persons with disabilities. Also, the Denver II assessment test was conducted for early detection and prevention of developmental delay in children. In total, 79 appeals were heard, and citizens were provided with appropriate support for their resolution.