Ümumtəhsil məktəblərində “Sağlam düşün, Sağlam yaşa, Sağlam ol!” mövzusunda görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və Salyan Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Sağlam düşün, Sağlam yaşa, Sağlam ol!” mövzusunda ümumtəhsil məktəblərinin müəllim və şagirdləri ilə görüş keçirilib.
Salyan Rayon İcra Hakimiyyətinin Yetkinlik yaşına çatmayanların işləri və hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyanın uşaqlarla iş üzrə məsləhətçi-psixoloqu Sevinc Səmədova iştirakçıları salamlayaraq, tədbirin məqsədi və əhəmiyyətindən bəhs edib.
Görüşdə çıxış edən Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Nailə İbrahimova gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirlərindən danışıb.
Daha sonra ekspert qismində iştirak edən klinik psixoloq Aydan Xasməmmədzadə “Psixoaktiv maddələrdən asılılıq” adlı təqdimatla çıxış edərək, zərərli vərdişlərin fəsadlarından və insan sağlamlığına göstərdiyi mənfi təsirlərdən danışaraq iştirakçılara geniş məlumat verib.

In secondary schools a meeting was held on the topic "Think healthy, live healthy, be healthy"
A meeting on the topic "Think healthy, live healthy, be healthy!" jointly organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and Salyan District Executive Power was held with the participation of teachers and students of secondary schools.
Mrs. Sevinj Samadova, consultant-psychologist on work with children of Salyan District Executive Authority's Commission for Juvenile Affairs and Protection of Rights, welcomed the participants and spoke about the purpose and importance of the event.
Mrs. Naila Ibrahimova, an employee of the State Committee, spoke about the educational activities regularly carried out by the Committee in order to shape the youth as a healthy generation.
Later, Mrs. Aydan Khasmammadzadeh, the clinical psychologist who participated as an expert, made a presentation called "Dependence on psychoactive substances" and gave extensive information to the participants, talking about the consequences of harmful habits and their negative effects on human health.