Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib.
UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda – Ağdam rayonunun Baharlı, Göygöl rayonunun Sarısu, Goranboy rayonunun Rus Borisi, Zaqatala rayonunun Dağlı, Zərdab rayonunun Çallı, Məlikumudlu kənd və qəsəbələrində “Açıq qapı” günü səyyar şəkildə keçirilib.
“Açıq qapı” günündə psixoloji konsultasiya, ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, təhsil məsələləri, aliment, boşanma, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstəklə bağlı ümumilikdə 105 müraciət dinlənilib, onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.

The next "Open Door" day was held at the Child and Family Support Centers
The next "Open door" day was held by Aghdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the participation of psychologists, social workers and lawyers.
In some regions where - Baharli of Aghdam region, Sarisu of Goygol region, Rus Borisi of Goranboy region, Dagli of Zagatala region, Challi and Malikumudlu villages and towns of Zardab region, the "Open Door" day was held on a mobile basis.
On the "open door" day, a total of 105 appeals related to psychological counseling, adjustment of family relations, education issues, alimony, divorce, treatment, legal assistance, social benefits, employment, and support for people with disabilities were heard, and citizens were provided with appropriate support for their solution.