“Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi elan edilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yeni kreativ ideyaların uşaqların yaradıcı potensialının formalaşmasında müstəsna əhəmiyyətini nəzərə alaraq Respublikamızın ayrı-ayrı regionlarında uşaqların ictimai fəallığının artırılması məqsədilə “Zəfərə Aparan İdeya” adlı layihə müsabiqəsi həyata keçirir.
Rayonlarda yaşayan uşaqların fəallığının təmin edilməsi üçün Gəncə və Naftalan şəhəri, Daşkəsən, Goranboy, Göygöl və Samux rayonları üzrə növbəti layihə çərçivəsində Gəncə şəhərində 3 noyabr 2023-cü il tarixində mükafatlandırma mərasiminin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün yuxarıda qeyd olunan rayonlar üzrə 14-18 yaş qruplarından olan uşaqlar hazırladıqları layihəni 20 oktyabr 2023-cü il tarixədək Dövlət Komitəsinin rəsmi səhifəsində yerləşdirilmiş link vasitəsilə elektron müraciət formasına yükləməlidirlər.

The project competition "Idea Leading to Victory" is announced
The State Committee on Family, Women and Children Affairs, taking into account the exceptional importance of new creative ideas in the formation of children's creative potential, is implementing a project competition called "Idea Leading to Victory" in order to increase the social activity of children in different regions of our Republic.
In order to ensure the activity of children living in the regions, an award ceremony is planned to be held in the city of Ganja on November 3, 2023 within the framework of the next project for Ganja and Naftalan, Dashkasan, Goranboy, Goygol and Samukh regions.
In order to participate in the competition, children from the above-mentioned regions in the age group of 14-18 should upload their project to the electronic application form through the link posted on the official page of the State Committee by October 20, 2023.