“Mənim hüquqlarım” adlı təşviqat avtobusu Yardımlı rayonunda
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü ilə keçirilən “Mənim hüquqlarım” adlı təşviqat avtobusu layihəsi çərçivəsində növbəti səfər 8, 9, 10 avqust 2023-cü il tarixində Yardımlı rayonunun Çayüzü, Avaş, Vərgədüz, Bərcan və Astanlı kəndlərinə təşkil edilib.
Regionlarda yaşayan uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə davam edən təlimlərdə 107 uşaq iştirak edib.
Səfər zamanı uşaqların öz hüquqları ilə bağlı maarifləndirilməsi məqsədilə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Nurlana Qaraxanova, təlimçilər - “Ümidli Gələcək” Sosial Təşəbbüslər İctimai Birliyinin əməkdaşı Aynur Məmmədova və “JOY” Uşaq İnkişaf Mərkəzinin mütəxəssisi, psixoloq Lalə Vəliyeva tərəfindən uşaqlar arasında müxtəlif qrup işləri keçirilib, müzakirələr aparılıb, uşaq hüquqları haqqında məlumatlandırıcı çap materialları, yapışqanlı stikerlər paylanılıb.
Qeyd edək ki, bundan öncə 7, 8, 9 iyun tarixlərində Xızı rayonunun Altıağac, Şorabad qəsəbələrinə və Fındığan, Tıxlı, Yeni Yaşma kəndlərinə, eləcə də 27 iyul tarixində Zəngilan rayonunun Ağalı kəndinə səfərlər təşkil edilmişdir.
15, 16, 17 avqust 2023-cü il tarixlərində növbəti səfərin Tərtər rayonunun Qazyan, Evoğlu, Xoruzlu, Hüseynli və Talış kəndlərinə təşkil edilməsi nəzərdə tutulur.

Within the framework of the campaign bus project entitled "My Rights" initiated by the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the next trip was organized on August 8, 9, and 10, 2023 to Chayuzu, Avash, Vergeduz, Barjan and Astanli villages of Yardimli region.
107 children participated in the ongoing training for the effective organization of leisure time of children living in the regions.
During the visit, in order to educate children about their rights, Nurlana Garakhanova, an employee of the State Committee, Aynur Mammadova, an employee of the "Hopeful Future" Social Initiatives Public Union, and Lala Valiyeva, a psychologist and specialist of the "JOY" Child Development Center conducted various group activities among the children, held discussions, distributed informative printed materials about children's rights, and adhesive stickers, as well.
It should be noted that previously, on June 7, 8, and 9, visits were organized to Altyağac, Shorabad settlements and Findıgan, Tikhli, Yeni Yashma villages of Khizi region, as well as to Agali village of Zangilan region on July 27.
On August 15, 16, and 17, 2023, it is planned to organize the next visit to the villages of Gazyan, Evoglu, Khoruzlu, Huseynli and Talish of Tartar region.