“Mənim hüquqlarım” adlı təşviqat avtobusu layihəsi çərçivəsində uşaqlarla ilk görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən, 7 iyun 2023-cü il tarixindən etibarən həyata keçirilən “Mənim hüquqlarım” adlı təşviqat avtobusu layihəsi çərçivəsində, Xızı Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə uşaqlarla ilk görüş keçirilib.
3 gün müddətində təşkil edilmiş tədbirdə Xızı rayonunun Altıağac, Şorabad qəsəbələrində və Fındığan, Tıxlı, Yeni Yaşma kəndlərində uşaqların öz hüquqları ilə bağlı maariflənməsi və onlarla interaktiv oyunların keçirilməsi məqsədilə təlimlər həyata keçirilib.
Uşaqların maraqlarına toxunan məsələlərdə onların fəaliyyətinin gücləndirilməsi məqsədilə təlimçilər - Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Könül Tağızadə, “Ümidli Gələcək” Sosial Təşəbbüslər İctimai Birliyinin əməkdaşı Aynur Məmmədova və “JOY” Uşaq İnkişaf Mərkəzinin mütəxəssisi, psixoloq Lalə Vəliyeva tərəfindən müxtəlif qrup işləri təşkil olunub, müzakirələr aparılıb, iştirakçılara uşaq hüquqları haqqında məlumatlandırıcı çap materialları, yapışqanlı stikerlər paylanılıb.

The first meeting with children was held as part of the "My Rights" campaign bus project
The first meeting with the children was held with the support of the Khizi District Executive Authority within the framework of the campaign bus project called "My rights" implemented by the State Committee for Family, Women and Children Affairs from June 7, 2023.
During the 3-day event, trainings were held to educate children about their rights and to hold interactive games with them in Altyagaz, Shorabad settlements and Findigan, Tikhli, Yeni Yashma villages of Khizi region.
In order to strengthen their activities in matters affecting the interests of children, various group activities were organized by the trainers - Mrs. Konul Taghizadeh, representative of the State Committee, Mrs. Aynur Mammadova, representative of the "Hopeful Future" Social Initiatives Public Union and "JOY" Child Development Center specialist, psychologist Lala Valiyeva, discussions were held, and the participants informational printed materials about children's rights were distributed.