Bahar Muradova beynalxalq məktəbə təqaüd qazanan Nəsimi Sadıqlı ilə görüşüb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, Avropa İttifaqının(Aİ) və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının(BMT) dəstəyi ilə yaradılan Gürcüstanda Şərq Tərəfdaşlığı Avropa Məktəbinə (Eastern Partnership European School in Georgia) tam təqaüdlə qəbul olunan Nəsimi Sadıqlı ilə görüşüb.
Komitə sədri istedadlı məktəbliyə təbriklərini çatdırıb, növbəti iki illik təhsilində uğur arzu edib.
Qeyd edək ki, Fizika, Riyaziyyat və İnformatika Təmayüllü Liseyin 10-cu sinif şagirdi olan, müxtəlif yerli və beynəlxalq müsabiqələrdə uğur əldə edən Nəsimi daha əvvəl Komitə tərəfindən keçirilən “İTi zəka” hakatonunun qalibi olub və “Böyük Qayıdışa zəmin yaradan Ulu Öndər” mövzusunda “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsində həvəsləndirici yer qazanıb. Dünya görüşü, istedadı və aktivliyi ilə seçilən Nəsimi eyni zamanda Komitənin Uşaq Səfirlər Məclisinin fəallarındandır.
Dünyada yalnız 20 nəfərə verilən bu təqaüdlə o, növbəti iki təhsil ilini (11 və 12-ci sinif) Beynəlxalq Bakalavr Diplom Proqramı (The International Baccalaureate (IB) Diploma Programme (DP)) ilə davam etdirəcək.

Mrs. Bahar Muradova met with Nasimi Sadıgli, who won a scholarship to an international school
Mrs. Bahar Muradova, the chairperson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs, met with Mr. Nasimi Sadigli, who was accepted with a full scholarship to the Eastern Partnership European School in Georgia, established with the support of the European Union (EU) and the United Nations (UN).
The chairperson of the committee congratulated the talented student and wished success in the next two years of studies.
It should be noted that Nasimi, who is a 10th-grade student of the Physics, Mathematics and Informatics Oriented High School, who has achieved success in various local and international competitions, previously won the hackathon "ITi Zaka" organized by the Committee and won an encouraging place in the "Best Writing" competition on "The Great Leader Who Created the Ground for the Great Return". Nasimi, distinguished by her world view, talent and activity, is also one of the activists of the Committee's Council of Child's Ambassadors.
With this scholarship, which is awarded to only 20 people in the world, he will continue the next two academic years (grades 11 and 12) with The International Baccalaureate (IB) Diploma Program (DP).