Regionlarda növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə 18 aprel 2023-cü il tarixində növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günü UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda - Ağdam rayonunun Qərvənd, Göygöl rayonunun Yeni Zod, Goranboy rayonunun Yolpaq-Əhmədabad, Hacıqabul rayonunun Pirsaat, Qəbələ rayonunun Mıxlıqovaq, Saatlı rayonunun Qaracalar, Zaqatala rayonunun Danaçı, Zərdab rayonunun İsaqbağı kənd və qəsəbələrində səyyar şəkildə keçirilib.
“Açıq qapı” günündə daxil olan müraciətlər arasında ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, uşaq inkişafı, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək, həmçinin UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, inkişafetdirici məşğələ) kimi məsələlər yer alıb.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı 128 müraciət dinlənilib, onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.

The next "open door" day was held on April 18, 2023 by the Agdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the participation of psychologists, social workers and lawyers.
"Open door" day was held mobile in Garvand village of Agdam region, Yeni Zod village of Goygol region, Yolpag Ahmedabad village of Goranboy region, Pirsaat village of Hajigabul region, Mikhligovag village of Gabala region, Karajalar village of Saatli region, Danachi village of Zagatala region, Isagbag village of Zardab region.
Applications received on the "Open Door" day included regulation of family relations, communication with children, child development, psychological and social services, domestic violence, alimony, examination, treatment, legal assistance, social benefits, employment, support for persons with disabilities, as well as the use of services of the Child and Family Support Centers such as psychological consultation, communication therapy, developmental training.
128 appeals related to various problems were heard, and citizens were provided with appropriate support in order to solve them on the "Open Door" day.