“Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində görüş keçirilib
20 aprel 2023-cü il tarixində Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (OMBUDSMAN), Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin dəstəyi ilə Bakı şəhəri Sabunçu rayonunda yerləşən 307 nömrəli tam orta məktəbdə görüş keçirilib.
“Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində baş tutan görüşün əsas məqsədi məktəblilər arasında məişət zorakılığı, erkən nikah və təhsildən yayınma halları və onların fəsadları ətrafında maarifləndirici işlərin genişləndirilməsidir. İlk olaraq uşaqların hazırladıqları rəsmlərə baxış keçirilib. Daha sonra uşaqların iştirakı ilə təşkil edilmiş bədii hissə nümayiş etdirilib, mövzü ətrafında çıxışlar dinlənilib.

A meeting was held within the framework of the project entitled "Don't be silent, make your voice heard!"
On April 20, 2023, with the support of the Baku City Education Department a meeting was held at secondary school No. 307 located in the Sabunchu District of Baku at the initiative of the Sabunchu District Executive Power, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Ombudsman for Human Rights of the Republic of Azerbaijan (OMBUDSMAN).
The main goal of the meeting, which took place within the framework of the project "Don't be silent, make your voice heard!" is to expand educational work among schoolchildren about domestic violence, early marriage and truancy and their consequences. First, the children's drawings were reviewed. Later, the artistic part organized with the participation of children was shown, and speeches were heard on the topic.
The children who were selected for their activity during the event were awarded and a commemorative photo was taken.