31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar anım tədbirləri keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Şüvəlan, Ağdam, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Zərdab, Goranboy, Göygöl, Zaqatala Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar anım tədbirləri, maarifləndirici görüşlər, intellektual yarış keçirilib, 1918-ci ilin mart hadisələri zamanı şəhid olmuş türk əsgərlərinin məzarları ziyarət edilib.
Aidiyyəti qurumların dəstəyi ilə mərkəzlərdə, təhsil müəssisələrində keçirilmiş tədbirlərdə UADM-lərin əməkdaşları, ictimaiyyət nümayəndələri, şəhid ailələrinin üzvləri, məktəblərin müəllim və şagird kollektivi, tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirlərdə soyqırımı qurbanlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib, iştirakçılara soyqırım gününün mahiyyəti barədə ətraflı məlumat verilib, erməni-daşnak və bolşevik qüvvələri tərəfindən xalqımıza qarşı törədilən bu hadisələrin Azərbaycan tarixinin ən faciəli səhifələrindən biri olduğu qeyd edilib.
Eyni zamanda vurğulanıb ki, tarixboyu üzləşdiyimiz bütün faciələrə, çətinliklərə və haqsızlıqlara baxmayaraq, xalqımız müstəqillik əzmini qoruyub saxlayıb, möhkəm iradə, yenilməz birlik və həmrəylik nümayiş etdirərək 44 günlük Vətən müharibəsində tarixi qələbə qazanaraq, işğal altında olan torpaqlarımız düşmən tapdağından azad edilib.

March 31 - Commemorative events were held in connection with the Genocide Day of Azerbaijanis
Commemorative events on the eve of March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis by the Shuvelan, Agdam, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Zardab, Goranboy, Goygol, Zagatala Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, educational meetings, an intellectual competition were held, the graves of Turkish soldiers who died during the events of March 1918 were visited.
The Employees of Child and Family Support Centers, public representatives, members of the families of martyrs, teachers and students of schools, and students participated in events held in centers and educational institutions with the support of relevant institutions.
At the events, the dear memory of the victims of the genocide was honored, the participants were given detailed information about the essence of the genocide day, and it was noted that these events committed against our people by the Armenian-Dashnak and Bolshevik forces are one of the most tragic pages in the history of Azerbaijan.
At the same time, it was emphasized that despite all the tragedies, difficulties and injustices we faced throughout history, our people maintained their determination for independence, demonstrated strong will, invincible unity and solidarity, won a historic victory in the 44-day Patriotic War, and our occupied lands were freed from the enemy.