“Zəfərin uşaqları” adlı hekayə müsabiqəsi elan edilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və “Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası” İctimai Birliyinin birgə layihəsi, “XAN Nəşriyyatı”, eləcə də “Audiokitab”ın tərəfdaşlığı ilə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində “Zəfərin uşaqları” adlı hekayə müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqənin təşkilində əsas məqsəd uşaq hüquqlarının qorunmasını ədəbiyyat mövzusuna çevirməklə ictimaiyyətə bədii formada çatdırılması, özündə gender bərabərliyinə əsaslanan sosial məsuliyyəti, uşaq və yeniyetmələrin milli-mənəvi dəyərlər ruhunda tərbiyəsi, hüquqlarının müdafiəsi barədə informasiyanı ehtiva edən əsərləri ərsəyə gətirməklə əhalinin maarifləndirilməsi, yaradıcılıq potensialı olanları müsabiqəyə cəlb etməklə yeni hekayələrin yazılmasına stimul verilməsidir.
1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində keçirilən müsabiqə üçün hekayələrin qəbulu 1 may 2023-cü il tarixində sona çatacaqdır.
Hekayələr uşaq məsələləri üzrə mütəxəssis, peşəkar ədəbiyyatçı və sosioloqlardan ibarət münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcəkdir. Münsiflərdən ən çox bal almış ilk 10 hekayə kitab şəklində nəşr ediləcək və ilk 3 yerin qalibi diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqdır.

The story contest "Children of Victory" is announced
A joint project of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the "Azerbaijan Publishers Association" Public Union, "KHAN Publishing House" as well as "Audiobook" announced a story competition called "Children of Victory" as a part of the "Year of Heydar Aliyev".
The main goal of organizing the competition is to convey the protection of children's rights to the public in an artistic form by turning it into a literary theme, to educate the population by creating works that contain information about social responsibility based on gender equality, education of children and adolescents in the spirit of national and moral values, and the protection of their rights, and to encourage the writing of new stories by attracting those with creative potential to the competition.
The deadline for acceptance of stories for the contest is on May 1, 2023, on the occasion of June 1 - International Children's Day.
The stories will be evaluated by a jury consisting of experts in children's issues, professional writers and sociologists. The first 10 stories that received the most points from the judges will be published in the form of a book, and the winners of the first 3 places will be awarded diplomas and gifts.