Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin fəaliyyəti müzakirə edilib
26 dekabr 2022-ci il tarixdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində komitənin mərkəzlərinin direktorları ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Komitənin sədr müavini Aynur Sofiyeva və 11 rayon (Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Zərdab, Zaqatala, Goranboy, Göygöl, İsmayıllı, Qəbələ) üzrə UADM-in direktorları iştirak edib.
Görüşdə 2022-ci ilin yekunları ilə əlaqədar ümumilikdə Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən görülən işlərə nəzər salınıb, mövcud problemlər və qarşıda duran vəzifələr barədə müzakirələr aparılıb.
Müzakirələr zamanı UADM-lərdə vətəndaşlara göstərilən xidmətlərin təkmilləşdirilməsi, əməkdaşların peşəkarlığının artırılması, Komitənin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq həyata keçirilən tədbirlərin, o cümlədən maarifləndirmə işlərinin reallaşdırılmasında səmərəliliyin artırılmasının zəruriliyi vurğulanıb.

A meeting held on activities of Child and Family Support Centers
On December 26, 2022, a meeting was held with the directors of the Committee's centers at the Goranboy Child and Family Support Center of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The meeting was attended by Mrs. Aynur Sofiyeva, the deputy chair of the Committee, and the directors of CFSC in 11 regions (Aghdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Zardab, Zagatala, Goranboy, Goygol, Ismayilli, Gabala).
In the meeting, the work done by the Child and Family Support Centers was reviewed in relation to the results of 2022, and the current problems and upcoming tasks were discussed.
The need to improve the services provided to citizens in CFSCs, to increase the professionalism of employees, as well as to increase efficiency in the implementation of measures, including educational activities, implemented in accordance with the activities of the Committee was emphasized during the discussions.