Yerli icra hakimiyyətlərinin gender məsul şəxsləri üçün təlimlər keçirilir
19-20 dekabr 2022-ci il tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Avropa İttifaqının dəstəyi ilə “Aİ Gender Bərabərliyi naminə: İslahat üzrə Yardım Xidməti” layihəsi çərçivəsində “Gender Bərabərliyi və İdarəetmə” mövzusunda təlimlər keçirir.
Təlimlərdə yerli icra hakimiyyətlərinin gender məsələləri üzrə məsul şəxsləri kimi icra hakimiyyəti başçılarının müavinləri iştirak edir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova açılış nitqi ilə çıxış edərək təlimlərin keçirilmə məqsədi və əhəmiyyəti haqqında danışıb. O, gender bərabərliyinin təmin edilməsi istiqamətində aparılan dövlət siyasəti, gender bərabərliyinin təmin edilməsində məsul şəxslərin vəzifələrini qeyd edib və “genderazerbaijan.com” portalı haqqında məlumat verib.
Avropa İttifaqı Nümayəndəliyinin Beynəlxalq Yardım və Əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşı Məryəm Hacı-İsmayılova və layihə üzrə mütəxəssis Günel Mehdiyeva həyata keçirilən bu kimi layihələrin gender məsul şəxslər üçün əhəmiyyətini vurğulayıblar.

Training sessions for gender responsible persons of local executive authorities are held
In the framework of the "EU4GenderEquality:Reform Help Desk" project on 19-20 December 2022, the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the support of the European Union is conducting training sessions on "Gender Equality and Governance".
The trainings are attended by deputy heads of executive authorities, as gender focal points of local executive authorities.
Mrs. Sadagat Gahramanova, Deputy Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, in her opening speech spoke about the purpose and importance of the training. She reported on government policies aimed at ensuring gender equality, the responsibilities of gender focal points, and provided information about the "genderazerbaijan.com" web portal.
Representatives of the European Union also made a speech and stressed the importance of educating gender-responsible people. Afterwards, there was a training session led by Shahla Ismail, a gender specialist.