Gender Əsaslı Zorakılığa Qarşı 16 Günlük Fəallıq Kampaniyası regionlarda həyata keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Azərbaycandakı Nümayəndiliyi ilə birgə hər il ölkəmizdə Gender Əsaslı Zorakılığa Qarşı 16 Günlük Fəallıq Kampaniyasını həyata keçirir.
Sözügedən kampaniya çərçivəsində hazırda 16 rayonda Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri, Qadın Resurs Mərkəzləri, universitet, kollec tələbələri və əməkdaşları, o cümlədən yerli icma nümayəndələrinin iştirakı ilə gender əsaslı zorakılıqla bağlı müzakirələr təşkil edilir.
Rayon səviyyəli müzakirələrin təşkilinin məqsədi məişət zorakılığı haqqında məlumatlandırma, zorakılığın doğurduğu mənfi nəticələrin müzakirə olunması və qurbanların müdafiəsinə dair mövcud müdafiə mexanizmləri haqqında məlumatlılığın artırılmasına töhfə verməkdir.

The 16-Day Activism Campaign Against Gender-Based Violence is being implemented in the regions
The State Committee for Family, Women and Children Affairs, together with the Representation of the United Nations in Azerbaijan, implements the 16-Day Action Campaign against Gender-Based Violence in our country every year.
Within the framework of the mentioned campaign, discussions on gender-based violence are currently being organized in 16 regions with the participation of the State Committee's Child and Family Support Centers, Women's Resource Centers, university and college students and employees, as well as local community representatives.
The purpose of organizing regional-level discussions is to raise awareness about domestic violence, discuss the negative consequences of violence, and contribute to raising awareness of existing protection mechanisms for the protection of victims.