“Uşaq müdafiəsi: dialoq mühiti və qurumlararası əməkdaşlıq” mövzusunda konfrans keçirilib
14 oktyabr 2022-ci il tarixində Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) və BMT-nin Uşaq Fondunun (YUNİSEF) Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Uşaq müdafiəsi: dialoq mühiti və qurumlararası əməkdaşlıq” mövzusunda konfrans keçirilib.
Konfransda çıxış edən Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Aynur Sofiyeva Azərbaycanda uşaqların layiqli vətəndaş kimi yetişməsi, uşaq hüquqlarının etibarlı təminatı, uşaqlarla bağlı sosial problemlərin həlli baxımından dövlət səviyyəsində görülən işlər haqqında danışıb.
Konfrans çərçivəsində uşaqların müdafiəsinin daha səmərəli təşkili istiqamətində əməkdaşlıqla bağlı müvafiq təkliflər irəli sürülüb, mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

A conference was held on "Child protection: an environment for dialog and inter-institutional cooperation"
14 October 2022
On October 14, 2022, a conference on "Child protection: an environment for dialogue and inter-agency cooperation" was held under the joint organization of the Baku City Education Department (BCED) and the Representative Office of the United Nations Children's Fund (UNICEF) in the Republic of Azerbaijan.
Speaking at the conference, Mrs. Aynur Sofiyeva, Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs spoke about the work done at the state level in terms of raising children as worthy citizens in Azerbaijan, a reliable guarantee of children's rights, solving social problems related to children.
Within the framework of the conference, relevant proposals regarding cooperation in the direction of more effective organization of child protection were put forward, and opinions were exchanged on the topic.