Regionlarda “Sülh aylığı” çərçivəsində tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Şüvəlan, Saatlı, Zərdab, Hacıqabul, Göygöl, Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 21 avqust – 21 sentyabr “Sülh aylığı” çərçivəsində tədbirlər - rəsm sərgiləri, dəyirmi masa, açıq havada əyləncəli oyunlar, intellektual yarışlar keçirilib.
Tədbirlərdə UADM və aidiyyəti qurumların əməkdaşları, könüllülər, mərkəzlərin xidmətlərindən bəhrələnən, eyni zamanda məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin uşaqları iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, BMT-nin Baş Assambleyasının 1981-ci il 30 noyabr tarixli qərarı ilə hər il sentyabrın 21-i dünyada Beynəlxalq Sülh Günü kimi qeyd edilir. Bu əlamətdar tarixin yaranmasında məqsəd sülhün qorunması, insanların əmin-amanlıqda yaşaması, amansız müharibələrin, hər cür zorakılığın dayandırılması, bəşəriyyətin daim sülh içərisində yaşama arzusudur.

Events were held in the regions within the framework of the "Month of Peace "
Activities of the State Committee for Family, Women and Children Affairs organized by the Shuvelan, Saatli, Zardab, Hajigabul, Goygol, Goranboy Child and Family Support Centers (CFSC) - art exhibitions, round table, outdoor entertainment games, intellectual competitions were held from August 21 to September 21 within the framework of "Month of Peace ".
The events were attended by employees of CFSC and related institutions, volunteers, and children of preschool educational institutions who benefited from the services of the centers.
It should be noted that according to the decision of the UN General Assembly dated November 30, 1981, September 21 is celebrated as the International Day of Peace. The purpose of creating this remarkable history is the protection of peace, the peaceful living of people, the cessation of merciless wars, all kinds of violence, and the desire of mankind to live in peace.