“Arzulara qanad verək!” qanvermə aksiyası keçiriləcək
Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların ictimai həyatın bütün sahələrində iştirakını təmin etmək, eləcə də onlar üçün bərabər imkanlar yaratmaq Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin fəaliyyətinin prioritet istiqamətlərindən biridir.
Dövlət Komitəsinin mütəmadi olaraq bu mövzuda keçirdiyi tədbirlərin davamı kimi 15 aprel 2022-ci il tarixində Mərkəzi Qan Bankı və “Azəralüminium” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Arzulara qanad verək!” adlı növbəti qanvermə aksiyası keçiriləcək.
Gəncə şəhərində fəaliyyət göstərən “Azəralüminium” MMC-nin sənaye müəssisəsində baş tutacaq aksiyanın məqsədi talassemiya və hemofiliya, eləcə də, leykoz xəstəliyindən əziyyət çəkən uşaqlar üçün qan ehtiyatının yaradılmasına dəstək göstərməkdir.
Dövlət Komitəsi hər kəsi tədbirdə fəal iştiraka dəvət edir və tədbirin əhəmiyyətini nəzərə alaraq, KİV nümayəndələrini və sosial şəbəkə istifadəçilərini əməkdaşlığa çağırır.

Ensuring the participation of children with special needs in all spheres of public life, as well as creating equal opportunities for them is one of the priorities of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
As a continuation of the events held by the State Committee on this topic, on April 15, 2022, the next blood donation campaign on "Let's give wings to dreams!" will be held in cooperation with the Central Blood Bank and "Azeraluminum" Limited Liability Company.
The purpose of the action, which will take place at the industrial enterprise of Azeraluminium LLC operating in Ganja, is to support the creation of a blood supply for children suffering from thalassemia and hemophilia, as well as leukemia.
The State Committee invites everyone to take an active part in the event and, taking into account the importance of the event, calls on the media and social network users to cooperate.