“İnkluziv iqtisadi modelin inkişafı: əlilliyi olan şəxslərin əmək bazarında iştirakçılığının artırılması” layihəsi çərçivəsində tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi il ərzində fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq qeyri-hökumət təşkilatları ilə birlikdə müxtəlif tədbirlər, layihələr həyata keçirir.
Bu istiqamətdə Dövlət Komitəsinin İsmayıllı və Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə “İstedadlı Əlillər” İctimai Birliyi tərəfindən “İnkluziv iqtisadi modelin inkişafı: əlilliyi olan şəxslərin əmək bazarında iştirakçılığının artırılması” layihəsi çərçivəsində tədbirlər keçirilib.
Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd aztəminatlı ailələrin və əlilliyi olan şəxslərin sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsi olub.
Layihə çərçivəsində keçirilən təlimlər zamanı iştirakçılara özünüməşğulluq proqramının mahiyyəti, əhəmiyyəti, ailə təsərrüfatı və kiçik biznesin yaradılması üçün təmin edilə biləcək dəstək haqqında geniş məlumat verilib, bu sahədə olan mövcud vəziyyət haqqında müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Events were held within the project "Development of an inclusive economic model: increasing the participation of people with disabilities in the labor market."
During a year, the State Committee for Family, Women and Children Affairs, together with non-governmental organizations, implements various activities and projects in accordance with its activities.
In this regard, the State Committee's Ismayilli and Gabala Child and Family Support Centers held events within the project "Development of an inclusive economic model: increasing the participation of persons with disabilities in the labor market" with the financial support of the Agency for State Support to Non-Governmental Organizations.
The main goal of the project was to further strengthen the social protection of low-income families and people with disabilities.
During the trainings, the participants were informed about the essence and importance of the self-employment program, the support that can be provided for family and small businesses, and discussed the current situation in this area, and answered questions of interest to participants.