Aprel döyüşlərinin 6-cı ildönümü münasibətilə regionlarda tədbirlər keçirilir
Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən Aprel döyüşlərinin altıncı ildönümünə həsr olunmuş tədbirlər keçirilir.
Bu istiqamətdə İsmayıllı UADM-də Aprel döyüşləri şəhidi Mikayıl Vahabzadənin ailəsi ilə gənclərin görüşü təşkil edilib.
Tədbirdə əvvəlcə Vətənimizin azadlığı, torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Aprel döyüşləri barədə iştirakçılara ətraflı məlumat verildikdən sonra həmin döyüşlərdə iştirak edən, şücaət göstərərək qəhrəmancasına şəhid olmuş Mikayıl Vahabzadə haqqında qısametrajlı film nümayış olunub.
Qeyd edilib ki, Aprel döyüşləri bütün dünyaya Azərbaycan Ordusunun gücünü və qələbə əzmini göstərdi, böyük zəfərə doğru aparan yolun təməlini qoydu.
Saatlı UADM-də keçirilən tədbirdə isə Aprel döyüşlərinin iştirakçıları məktəblilərə keçdikləri şərəfli döyüş yolundan, müharibə ilə bağlı xatirələrindən danışıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Mərkəz əməkdaşlarının, müvafiq qurumların nümayəndələrinin və ziyalıların iştirakı ilə keçirilən görüşlərdə müzəffər ordumuzun göstərdiyi şücaətdən, bu döyüşlərin gənclərdə vətənpərvərlik və milli ruhun güclənməsinə verdiyi töhfələrdən danışılıb.

Events are being held in the regions on the occasion of the 6th anniversary of the April fighting
The Family Support Centers (FSCs) are holding events dedicated to the sixth anniversary of the April fighting.
In this regard, a meeting of young people with the family of Mikayil Vahabzadeh, the martyr of the April war was organized at the Ismayilli UADM.
At the event, a minute of silence was observed in memory of our martyrs who died for the freedom of our homeland and the integrity of our lands.
After informing the participants about the April battles, a short film was shown about Mikayil Vahabzadeh, who took part in those battles and was heroically martyred.
It was noted that the April battles showed the world the strength and determination of the Azerbaijani Army, and laid the foundation for the great victory.
At the event held at Saatli UADM, the participants of the April battles told the students about their glorious path of battle, and their memories of the war, and answered the questions.
The meetings with the participation of staff of the center, representatives of relevant agencies and intellectuals spoke about the courage shown by our victorious army and the contribution of these battles to the strengthening of patriotism and national spirit in the youth.