“Şuşa hər bir azərbaycanlı üçün əzizdir... Şuşa bizim milli rəmzimizdir” mövzusunda “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsinə start verilir
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə 2022-ci il “Şuşa ili” elan edilmişdir.
Bu məqsədlə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş “Şuşa hər bir azərbaycanlı üçün əzizdir... Şuşa bizim milli rəmzimizdir” mövzusunda gənc yazarlar və jurnalistlər arasında “Ən yaxşı yazı” müsabiqəsi elan edir. Yazılar 1 aprel 2022-ci il tarixindən 30 aprel 2022-ci il saat 18:00-dək təqdim olunmalıdır.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər öz yazılarını gender@scfwca.gov.az elektron poçt ünvanına göndərməlidirlər.
Təqdim olunan yazılar 3 A4 səhifədən çox olmayaraq “Arial 12” şriftində olmalıdır. Yazılar azərbaycan, rus və ingilis dillərində təqdim oluna bilər.
Təqdim olunan yazılar Münsiflər Heyəti tərəfindən yoxlanılaraq qiymətləndiriləcəkdir. Müsabiqədə ilk 3 yerin qalibləri (1-ci, 2-ci, 3-cü yerlər) Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən diplom və hədiyyə ilə mükafatlandırılacaqdır.

"The best writing" contest on "Shusha is dear to every Azerbaijani ... Shusha is our national symbol" starts
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, 2022 has been declared the "Year of Shusha".
For this purpose, the State Committee for Family, Women and Children Affairs announces a competition for the best article among young writers and journalists on "Shusha is dear to every Azerbaijani ... Shusha is our national symbol" dedicated to the memory of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev. Essays must be submitted between April 1, 2022, and April 30, 2022, at 18:00.
Those wishing to participate in the competition should send their essays to the e-mail address gender@scfwca.gov.az.
Submissions must be no more than 3 A4 pages in Arial 12 font. Essays can be submitted in Azerbaijani, Russian and English.
Submissions will be reviewed and evaluated by a Jury. The winners of the first 3 places in the competition (1st, 2nd, 3rd places) will be awarded diplomas and prizes by the State Committee for Family, Women and Children Affairs.