Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Füzuli rayonunda səfərdədir
20 dekabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və BMT-nin İnkişaf Proqramının (BMTİP) Azərbaycandakı Rezident Nümayəndəsinin müavini vəzifəsini icra edən Çaru Bistin iştirakı ilə Füzuli rayonuna səfər təşkil olunub.
İlk olaraq Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub. Daha sonra Füzuli Milli Qəhrəmanlar parkını ziyarət edən qonaqlar ölkəmizin azadlığı və suverenliyi uğrunda mübarizədə şəhid olmuş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini yad ediblər.
Səfər çərçivəsində “Azərbaycanın Füzuli-Horadiz, Ağcabədi və Tərtər rayonlarında əhalinin həssas qruplarının erkən bərpa və icma dayanıqlılığının təmin edilməsi layihəsi” çərçivəsində “Füzuli sürətli təsir” layihələrinin təqdimatı həyata keçirilib və Horadiz İcma Resurs Mərkəzində İcma layihələrinin həyata keçirilməsinə dair video nümayiş olunub.
İcma Resurs Mərkəzi yerli icra hakimiyyətinin 8 nümayəndəsi üçün potensialın gücləndirilməsi üzrə bir sıra təlimlər keçirib. Mərkəz, həmçinin Füzuli, Ağcabədi, Tərtər İcma Resurs Mərkəzləri koordinatorları və Zaqatala, Qusar və Bakı-Xəzər Qadın Resurs mərkəzlərinin koordinatorları üçün ən yaxşı təcrübələri müzakirə etmək və mübadilə aparmaq məqsədilə görüşlər təşkil edib.
Səfərin davamında Horadiz icmasında su xəttinin rəsmi açılış mərasimi baş tutub.
Qeyd edək ki, səfər gün ərzində davam edəcək, Horadiz Sürətli Təsir Layihəsinin benefisiarları ilə görüş keçiriləcək, Əhmədalılar və Qazaxlar kəndində yolların rəsmi açılışı baş tutacaq, təmir olunmuş yollarda sınaq gedişi ediləcək.

Chairman of the State Committee Bahar Muradova is visiting Fizuli region
On December 20, 2021, a visit to Fizuli was organized with the participation of Mrs. Bahar Muradova, Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, and Mrs. Charu Bist, Acting Deputy Resident Representative of the United Nations Development Program (UNDP) in Azerbaijan.
Firstly, the monument of national leader Heydar Aliyev was visited. Afterward, the guests visited the Fizuli National Heroes Park and commemorated the heroic sons of the Motherland who died in the struggle for freedom and sovereignty of Azerbaijan.
During the visit, a presentation on "Fuzuli Rapid Impact" projects was held as part of the "Early Rehabilitation and Community Sustainability Project for Vulnerable Groups in Fizuli-Horadiz, Agjabadi and Tartar regions of Azerbaijan" and a video on community projects were shown at the Horadiz Community Resource Center.
The Community Resource Center conducted a series of capacity-building trainings for 8 local government officials. The Center also organized meetings for coordinators of Fizuli, Agjabadi, Tartar Community Resource Centers and coordinators of Zagatala, Gusar and Baku-Caspian Women's Resource Centers to discuss and exchange best practices.
During the visit, the official opening ceremony of the water line took place in Horadiz community.
It should be noted that the visit will continue throughout the day, a meeting will be held with the beneficiaries of the Horadiz Rapid Impact Project, the roads will be officially opened in Ahmadalilar and Gazakhlar villages, and a test run will be held on the repaired roads.