Dövlət Komitəsinin sədr müavini İslam İnkişaf Bankının nümayəndə heyəti ilə görüşüb
16 dekabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova ölkəmizdə səfərdə olan İslam İnkişaf Bankının (İİB) nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan sədr müavini ölkəmizdə aparılan gender siyasəti, eləcə də bu istiqamətdə Dövlət Komitəsi tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər və layihələr barədə məlumat verib.
İİB-nin ölkə üzrə əlaqələndirici meneceri, nümayəndə heyətinin başçısı Fərid Əhməd Xan Komitə tərəfindən gender siyasətinin təmin edilməsi ilə bağlı görülən işlərin təqdirəlayiq olduğunu və Azərbaycanın uğurlu təcrübəsinin bankın digər üzv ölkələri üçün müsbət nümunə ola biləcəyini vurğulayıb.
Görüş zamanı tərəflər arasında əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb, həmçinin reallaşdırılması mümkün layihələrlə bağlı təkliflər irəli sürülüb.

The Deputy Chairman of the State Committee met with the delegation of the Islamic Development Bank
On December 16, 2021, Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Mrs. Sadagat Gahramanova met with a delegation of the Islamic Development Bank (IDB) visiting our country.
Welcoming the guests, the Deputy Chair informed about the gender policy pursued in our country, as well as measures and projects implemented by the State Committee in this direction.
Mr. Farid Ahmad Khan, IDB Country Coordinator and Head of Delegation, praised the work done by the Committee to ensure gender policy and said that Azerbaijan's successful experience could be a positive example for other member countries of the bank.
During the meeting, the sides exchanged views on cooperation opportunities, as well as made proposals on possible projects.