Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən Beynəlxalq Əlilllər Günü münasibəti ilə tədbirlər keçirilib
3 dekabr 2021
3 Dekabr - Beynəlxalq Əlillər Günü ilə əlaqədar Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Ağdam, Göygöl, Qəbələ, Hacıqabul, Zərdab və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri müxtəlif tədbirlər həyata keçirib.
Tədbirlərdə aidiyyəti qurumların nümayəndələri, icma üzvləri, sağlamlıq imkanları məhdud şəxslər və onların ailə üzvləri iştirak ediblər.
Çıxış edənlər son illər dövlət tərəfindən bu sahədə həyata keçirilən siyasət, sağlamlıq imkanları məhdud vətəndaşlara dövlət tərəfindən göstərilən qayğı və diqqət xüsusi vurğulanıb. Həmçinin qeyd edilib ki, bu sahədə əhalinin maarifləndirilməsi mütləqdir, onlara qayğı hər bir vətəndaşın borcudur.
Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən həmçinin sağlamlıq imkanları məhdud vətəndaşların və 44 günlük Vətən müharibəsi qazilərinin ailələrinə səfər edilib, onların ehtiyacları qiymətləndirilib. Ehtiyaclarına uyğun olaraq təkərli oturacaq, ortopedik ayaqqabılar, ərzaq və gigiyenik vasitələrdən ibarət bağlama və digər hədiyyələr təqdim edilib.

Child and Family Support Centers held events on the occasion of the International Day of Persons with Disabilities
On December 3, 2021 Shuvalan, Saatli, Sabirabad, Aghdam, Goygol, Gabala, Hajigabul, Zardab and Goranboy Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs held various events in connection with the International Day of Persons with Disabilities.
The event was attended by representatives of relevant agencies, community members, people with disabilities and their families.
Speakers emphasized the policy pursued by the state in recent years in this area, the state's care and attention to citizens with disabilities. It was also noted that it is necessary to educate the population in this area, it is the duty of every citizen to take care of them.
The Child and Family Support Centers also visited the families of people with disabilities and veterans of the 44-days Great Patriotic War and assessed their needs. Wheelchairs, orthopedic shoes, food and hygiene kits and other gifts were provided according to their needs.