“Məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində maarifləndirmə işinin gücləndirilməsi” mövzusunda keçirilən təlimlər yekunlaşıb
22 oktyabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində maarifləndirmə işinin gücləndirilməsi” mövzusunda beynəlxalq təlimlər sona çatıb.
Təlimlər Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə keçirilən “Azərbaycanda məişət zorakılığı qurbanlarının təhlükəsizliyinin və onlara dəstəyin təmin edilməsi üçün dövlət qurumlarının və yerli səviyyədə istiqamətləndirmə mexanizmlərinin imkanlarının gücləndirilməsi” adlı Tvinninq layihəsi çərçivəsində keçirilib.
Təlimlərdə Dövlət Komitəsi və Komitənin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları, Komitə yanında İctimai Şuranın üzvləri, Bakı şəhəri üzrə yerli icra hakimiyyəti orqanları yanında gender zorakılığı və uşaqlara qarşı zorakılıq üzrə monitorinq qruplarının üzvləri, Bakı Dövlət Universitetinin Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin tələbələri olmaqla, ümumilikdə 80 nəfər iştirak edib.

Trainings on "Strengthening awareness-raising in the field of prevention of domestic violence" completed
On October 22, 2021, the international trainings on "Strengthening awareness-raising in the field of prevention of domestic violence" organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs completed.
The trainings were held as part of the EU-funded Twinning project "Strengthening the capacity of government agencies and local referral mechanisms to ensure the safety and support of victims of domestic violence in Azerbaijan."
The trainings were attended by employees of the State Committee and Child and Family Support Centers operating under the Committee, members of the Public Council under the Committee, members of monitoring groups on gender violence and violence against children under local executive authorities in Baku, students of Baku State University, Faculty of Social Sciences and Psychology, a total of 80 people attended.