Dövlət Komitəsinin könüllüləri üçün məişət zorakılığının qarşısının alınması mövzusunda təlim təşkil olunub
15 oktyabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində (UADM) Regional mərkəzlərlə iş şöbəsinin və Şüvəlan UADM-nın əməkdaşları tərəfindən Komitənin könüllüləri üçün məişət zorakılığının qarşısının alınması mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim zamanı ölkəmizdə məişət zorakılığı hallarının qarşısının alınması istiqamətində həyata keçirilən layihələr, mövcud qanunvericilik bazası, əsas insan hüquq və azadlıqları, məişət zorakılığından zərər çəkmiş şəxslərin aşkarlanması və onlara zəruri dəstəyin göstərilməsi, məişət zorakılığı ilə mübarizə sahəsində maarifləndirmə işlərinin artırılmasının əhəmiyyətindən bəhs olunub.

Training on prevention of domestic violence was organized for the volunteers of the State Committee
On October 15, 2021, Shuvalan Child and Family Support Center (UADM) under the State Committee for Family, Women and Children Affairs held a training on prevention of domestic violence for the Committee's volunteers by the staff of the Regional Centers Department and Shuvalan UADM.
During the training, the projects implemented in the country to prevent domestic violence, the existing legislation, basic human rights and freedoms, the identification of victims of domestic violence and the provision of necessary support, the importance of raising awareness in the fight against domestic violence.