Beynəlxalq Ahıllar Günü münasibəti ilə ailələrə səfər edilib
Dünyada olduğu kimi, ölkəmizdə də hər il oktyabrın 1-i “Beynəlxalq Ahıllar Günü” kimi qeyd olunur. Bu məqsədlə, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində regionlarda fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları (UADM) tərəfindən rayonlarda yaşayan tənha, aztəminatlı ailələrdən olan və sağlamlıq imkanları məhdud ahıl vətəndaşlar ziyarət edilib, onların qayğıları ilə maraqlanılıb.
Görüş zamanı ahıllar ziyarətdən məmnun olduqlarını, onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə təşəkkürlərini bildiriblər.
Qeyd edək ki, Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən ahılların ziyarəti növbəti günlərdə də davam edəcək.

The families were visited on the occasion of the International Day of Older Persons
As in the world, October 1 is celebrated as "International Day of Older Persons" in our country. For this purpose, the staff of the Child and Family Support Centers (CFSC) operating in the regions under the State Committee for Family, Women and Children Affairs visited elderly people from single, low-income families and people with disabilities living in the regions and interested in their needs.
During the meeting, the elderly people expressed their satisfaction with the visit and thanked them for the attention and care.
It should be noted that the visit of the elderly by the Child and Family Support Centers will continue in the coming days.