Dövlət Komitəsinin əməkdaşları üçün təlim keçirilib
29 sentyabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşları üçün “Korrupsiyaya ilə əlaqədar hüquqpozmalar və bu hüquqpozmalara görə məsuliyyət və etik davranış qaydaları” mövzusunda təlim təşkil olunub.
Təlim “Konstitusiya” Araşdırmaları Fondunun prezidenti Əliməmməd Nuriyev və Azərbaycan Açıq Hökumət Platformasının eksperti Zaur İbrahimli tərəfindən keçirilib.
Təlimçilər mövzular üzrə təqdimatlarla çıxış edərək korrupsiya ilə əlaqədar hüquqpozmaların subyektləri, Korrupsiyaya qarşı mübarizə haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanunu, Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanunu haqqında ətraflı məlumat veriblər. Yekunda Komitə əməkdaşlarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Training was held for the staff of the State Committee
On September 29, 2021, a training on "Corruption-related offenses and the rules of responsibility and ethical conduct for these offenses" was organized for employees of the
State Committee for Family, Women and Children Affairs. The training was conducted by Alimammad Nuriyev, President of the Foundation for Constitutional Studies, and Zaur Ibrahimli, an expert of the Azerbaijan Open Government
Platform.
The trainers made presentations on the topics and provided detailed information on the subjects of corruption offenses, the Law of the Republic of Azerbaijan on Combating Corruption, the Law of the Republic of Azerbaijan on the Code of Ethics of Civil Servants. In