Vətəndaşlara yaddaş vərəqələri və bukletlər paylanılıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə 5 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində vətəndaşlara yaddaş vərəqələri və bukletlər paylanılıb.
Dövlət Komitəsi tərəfindən “Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020-2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın həyata keçirilməsi üzrə Tədbirlər Planına əsasən “Sağlam həyat naminə erkən nikaha yox deyək!” adlı yaddaş vərəqəsi və “Gənclər arasında ailənin və nikahın əhəmiyyəti, onun qorunması və möhkəmləndirilməsi məqsədilə erkən nikahın və qohumlar arasında nikahın mənfi nəticələrinə dair maarifləndirmə Qaydası”na əsasən “Qan qohumları arasında nikah və onun fəsadları” adlı buklet hazırlanaraq 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinə müraciət edən vətəndaşlara paylanılıb.

Memorial leaflets and booklets were distributed to citizens
Memorial leaflets and booklets were distributed to citizens within the framework of joint cooperation between the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Baku ASAN Service Center No. 5.
According to the Action Plan for the implementation of the "National Action Plan on Combating Human Trafficking in the Republic of Azerbaijan for 2020-2024" a booklet entitled "Let's say no to early marriage for the sake of a healthy life!" and another booklet on “Marriage between blood relatives and its consequences” was prepared in accordance with the “Regulations on Awareness of the Negative Consequences of Early Marriage and Relationship between Relatives” distributed by the State Committee to citizens who applied to center No.5 in order to protect and strengthen the importance of family and marriage among young people.