“Valideynlərlə qarşılıqlı ünsiyyət effektiv formalardan biri kimi” mövzusunda növbəti tədbir M.Rahim adına 7 nömrəli tam orta məktəbdə keçirildi
28 aprel 2021-ci il tarixində “Valideynlərlə qarşılıqlı ünsiyyət effektiv formalardan biri kimi” mövzusunda növbəti onlayn tədbir Səbail rayonunda yerləşən M.Rahim adına 7 nömrəli tam orta məktəbin müəllim və valideynləri üçün keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan məktəbin direktoru Könül Təhməzova tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, tədbirin əhəmiyyətindən bəhs edib.
Daha sonra Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova “Ailə, ailə dəyərləri və ənənələr” adlı təqdimatla çıxış edərək, əhali arasında ailə dəyərlərinin və ənənələrinin təbliği və bu sahədə maarifləndirmə işinin genişləndirilməsi, nikahın pozulmasının uşaqlara mənfi təsirləri istiqamətində tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Eyni zamanda Komitənin Ailə Problemləri şöbəsinin böyük məsləhətçisi Səmra Əliyeva “Biz öz övladlarımızla ünsiyyət qurmağı bacarırıqmı?” adlı təqdimatla çıxış edərək, uşaqların yaş xüsusiyyətləri, valideyn-uşaq münasibətləri, uşaqla qurulan müsbət ünsiyyətin uşaq inkişafına təsiri barədə tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.
Müzakirələr zamanı məktəbin direktoru Könül Təhməzova, valideynlər Sevinc Rzayeva və Dinarə Kərimova mövzu ətrafında ətraflı çıxış edərək, tədbir iştirakçılarına və təşkilatçılara təşəkkür ediblər.

The next event was held at the secondary school No. 7 named after M. Rahim on "The mutual interaction with parents as one of the effective forms"
On April 28, 2021, the next online event on "The mutual interaction with parents as one of the effective forms" was held for teachers and parents of secondary school No. 7 named after M. Rahim in Sabail district.
Opening the event, Mrs. Konul Tahmazova, the school director greeted the participants and spoke about the importance of the event.
Later Mrs. Gulnara Mammadova, the Head of the Family Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs made a presentation entitled "Family, family values and traditions" to promote family values and traditions among the population and expand awareness in this field.
At the same time, Mrs.Samra Aliyeva, the Senior Adviser of the Family Problems Department of the Committee made a presentation on the topic "Whether we are able to communicate with our children or not". She gave detailed information about the age characteristics of children, parent-child relationship, the impact of positive communication with the child on child development.
During the discussions, Mrs.Konul Tahmazova, the director of the school and parents spoke in detail on the topic and thanked the participants and organizers.