Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü ilə qanvermə aksiyasına start verilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü ilə “Qan verək, həyat bəxş edək” qanvermə aksiyası həyata keçirilir.
Ölkədə karantin rejiminin tədbiq olunduğu müddətdə talassemiya və hemofeliya, eləcə də leykoz xəstəliyindən əziyyət çəkənlər üçün qan ehtiyatının yaradılmasına dəstək məqsədi daşıyır.
Bu günki aksiyaya Komitə əməkdaşları ilə yanaşı, vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri, Komitə yanında İctimai şuranın üzvləri, "Bilik" xeyriyyə təşkilatı, "Səbail" Peşəkar Futbol Klubu, "Vəfa" Sosial Problemlərə Dəstək İctimai Birliyi, Ağsu İdman Mərkəzi, Respublika Qadınlar Cəmiyyəti, Qan Donorları Assosiasiyasının nümayəndələri və könüllülər qatılıblar.
Aksiya ölkədə elan olunan karantin qaydalarına uyğun olaraq, təhlükəsizlik tədbirləri nəzərə alınmaqla baş tutub.
Aksiya zamanı Komitə tərəfindən hazırlanan maarifləndirici materiallar da iştirakçılara təqdim olunub.

A blood donation campaign has been launched at the initiative of the State Committee
A blood donation campaign called "Let's donate blood, let's give life" is being implemented by the initiative of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
It aims to support the establishment of a blood supply for those suffering from thalassemia and hemophilia, as well as leukemia, during the quarantine regime in the country.
Today's action was attended not only by the staff of the Committee, but also the representatives of civil society, members of the Public Council under the Committee, "Bilik" charity organization, "Sabail" Professional Football Club, "Vafa" Public Union for Support of Social Problems, Agsu Sports Center, Republican Women's Society, as well as the representatives of Blood Donors Association and volunteers.
The action took place in accordance with the quarantine rules announced in the country, taking into account security measures.
Educational materials prepared by the Committee were also presented to the participants during the action.