Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 15 mart 2021-ci il tarixində Qadın Resurs Mərkəzinin açılışında iştirak etmək üçün Göyçay rayonuna səfəri çərçivəsində körpələr evi-uşaq bağçalarını da ziyarət edib
O, rayonun müvafiq dövlət orqanları nümayəndələrinin də iştirakı ilə uşaq müəssisələrində çalışan kollektivin üzvləri ilə görüşüb. Söhbət zamanı vurğulanıb ki, son bir necə ildə Heydər Əliyev Fondunun Göyçay rayonunda inşa etdirərək uşaqların ixtiyarına verilən uşaq müəssisələrində təminat, iş və təlim-tərbiyə prosesi, eləcə də qidalanma və sağlamlıq üçün yaradılan şərait ən yüksək standartlara cavab verir.
Koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar müəyyən edilmış tələblərə tam uyğun şəkildə müəssisələrə baxış zamanı məlum olub ki, məhdudiyyətlərlə bağlı çətinliklərə baxmayaraq körpələr evi-uşaq bağçaları öz fəaliyyətini davam etdirir.
Vaxtında və hərtərəfli görülən tədbirlər sayəsində virusa yoluxma xeyli azalıb. Və işləyən valideynlər bu müəssisələrin xidmətindən aktiv şəkildə istifadə etməkdədirlər.
Daha sonra bu sahədə yerli dövlət orqanları və Dövlət Komitəsinin birgə fəaliyyətinin müxtəlif istiqamətləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.

On March 15, the ceremony of opening of the Women`s Resource Center was held at the Heydar Aliyev Center in Goychay district. Representatives of the State Committee for Family, Women and Children Problems, Goychay District Executive Authority and German Organization for International Cooperation (GIZ) attended the opening ceremony.
It should be noted that the center was established within the framework of project to "Support women's employment and micro-entrepreneurship in Goychay region and the establishment of Resource Center for Women", which was implemented in September 2020 with the support of the State Committee on Family, Women and Children Affairs and GIZ.
The Chairperson of the State Committee Mrs.Bahar Muradova, Head of Executive Power of Goychay region Mehdi Salimzadeh, GIZ Director for Azerbaijan Karin Hurgan congratulated the participants of the event on the opening of the Center.
During the meeting, the women who benefited from the project talked about their business successes due to the support they received from the project.
In addition, the participants visited the Alley of martyrs to honor the memory of our soldiers who have fallen for their homeland. Also, according to the Committee's work plan for 2021, 162 families ( martyrs, veterans, low-income families and single women) from Goychay district were presented with holiday gifts.