Yasamal rayonunda ananın uşaqları ilə birgə intihar cəhdi ilə bağlı hadisə Komitənin nəzarətindədir
Kütləvi informasiya vasitələrində Yasamal rayon ərazisində yaşayan ananın 2017-ci il təvəllüdlü və 2019-cu il təvəllüdlü uşaqlarını yaşadıqları binanın 4-cü mərtəbəsində olan mənzilin yataq otağındakı pəncərədən qısa zaman ardıcıllığı ilə yerə atması, daha sonra isə özünü də həmin yerdən ataraq intihara cəhd etməsi ilə bağlı məlumat öz əksini tapmışdır.
Məsələ Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən dərhal nəzarətə götürülmüşdür. Yasamal Rayon Prokurorluğu və yerli İcra hakimiyyəti ilə əlaqə saxlanılaraq ailənin vəziyyəti araşdırılmış və məlum olmuşdur ki, ailənin böyük övladı hadisə vaxtı evdə olmuşdur. Bu gün azyaşlı və onun atası ilə Komitənin məsul əməkdaşı və Ümidli Gələcək Sosial Təşəbbüslər İctimai Birliyinin zorakılığa məruz qalmış uşaq və gənclər sosial reabilitasiya mərkəzinin psixoloqunun iştirakı ilə görüş keçirilmişdir. Görüşün nəticəsi olaraq belə qənaətə gəlinmişdir ki, azyaşlının bir müddət psixoloji reabilitasiya keçməyə ehtiyacı var və bu fəaliyyətin davamlılığı təmin olunacaqdır.

The committee took control of the incident with the attempted suicide of a mother with children in the Yasamal region
An information about a mother living in Yasamal district who threw her children born in 2017 and 2019, out of the window of her bedroom of the apartment on the 4th floor of their building with a short time sequence, and then tried to commit suicide by throwing herself from the same place is reflected in the mass media.
The issue was immediately taken under control by the State Committee for Family, Women and Children Affairs. The Yasamal District Prosecutor's Office and the local executive power were contacted and the family's condition was investigated and it was found out that the eldest son of the family was at home at the time of the incident. Today, a meeting was held with the minor and his father with the participation of a responsible employee of the Committee and a psychologist from the Center for Social Rehabilitation of Children and Youth Victims of Violence of the Public Union of Hopeful Future Social Initiatives. As a result of the meeting, it was concluded that the minor needs to undergo psychological rehabilitation for some time, and the sustainability of this activity will be ensured.