“Sülh Aylığı” ilə bağlı silsilə tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən on bir Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri “Beynəlxalq Sülh Günü” ərəfəsində ənənəvi olaraq keçirilən 21 avqust-21 sentyabr “Sülh Aylığı” ilə bağlı silsilə tədbirlər keçiriblər.
Ağdam UADM Ağdam rayonu Təzəkənd qəsəbəsində sülh aylığına həsr edilmiş yığıncaq, Birinci 4 Yol qəsəbə uşaq baxçasında iki təlim, Hacıqabul UADM Hacıqabul rayonu ”Lalə” uşaq baxçasında, Goranboy UADM Goranboy rayon 3 saylı uşaq baxşasında, Veyisli kənd məktəbində, Göygöl UADM Mərkəzdə və Göygöl rayon Heydər Əliyev adına parkda “Beynəlxalq Sülh Günü”nə həsr olunmuş rəsm müsabiqəsi, İsmayıllı UADM İsmayıllı rayon 3 saylı uşaq baxçasında, Saatlı UADM Saatlı rayon Nərimankənd qaçqın düşərgəsində rəsm müsabiqəsi, Mərkəzdə şeir kompozisiyası, Sabirabad UADM Sabirabad rayon 4 və 5 saylı uşaq baxçasında, S. Vurğun adına 3 saylı orta məktəbdə, Şüvəlan UADM Mərkəzdə, Şağan Mədəniyyət Evində, Xəzər rayon Gənclər Evində, Zaqatala UADM Mərkəzdə, Zərdab UADM Zərdab rayon Tarix və Diyarşünaslıq muzeyinə ekskursiya, Qəbələ UADM 1 saylı orta məktəbdə maarifləndirici tədbirlər keçirilmişdirlər.

A series of events were held in connection with the "Peace Month"
Eleven Children and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women and Children have held a series of events dedicated to the International Day of Peace on August 21 - September 21.
Aghdam UADM were held an events on peace month meeting in Tazakand, Aghdam district, two trainings for kindergarten in the First 4 Road, Hajigabul UADM Hajigabul district kindergarten "Lala", Goranboy district, kindergarten no 3, Goygol district Drawing competition dedicated to the International Day of Peace in Heydar Aliyev Park, UADM Ismayilli District Kindergarten no 3, Saad UADM Saat District Narimankend Refugee Camp, Poetry Composition in the Center, Sabirabad UADM 4, Sabirabad District 4 Excursion in the secondary school №3 named after Vurgun, Shuvalan UADM Center, Shagan Culture House, Khazar District Youth House, Zagatala UADM Center, Zardab UADM Museum of History and Ethnography of Zardab District, Gabala UADM School no 1.