“Ailəliklə kitabxanaya” layihəsinə start verilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Bilik Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə “Ailəliklə kitabxanaya” layihəsinə start verilir.
Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd ailədə mütaliə ənənəsinin təbliği və gücləndirilməsi, mütaliə vasitəsi ilə ailənin sosial və psixoloji funksiyalarının möhkəmləndirilməsi, bədii, klassik, müasir, elmi-kütləvi ədəbiyyatın gənclər və valideynlər arasında təbliği və eləcə də asudə vaxtın mənalı, səmərəli və düzgün nizamlanmasıdır. Layihə çərçivəsində həmçinin ailəvi mütaliə vasitəsi ilə ailə mədəniyyətinin formalaşdırılması məqsədilə ailələri birləşdirən bir məkan olaraq Ailə klubunun təşkili nəzərdə tutulur.
Bu məqsədlə 15 may 2018-ci il saat 11:00-da AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının binasında 15 may “Beynəlxalq Ailə günü”nə həsr edilmiş “Ailənin sosial və psixoloji funksiyalarının möhkəmləndirilməsində mütaliənin yeri və rolu” adlı konfrans keçiriləcəkdir.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs jointly with the Knowledge Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan starts the project named "To the Library with Family”.
The main purpose of the project is to promote and strengthen the family reading tradition, to strengthen the social and psychological function of the family by the way of family reading, to consider the artistic, classical, contemporary, scientific and literary literature among young people and parents, as well as meaningful, efficient and proper adjustment of leisure time. The project also envisages the organization of a Family Club as a place where families combine to form a family culture through family reading.
For this purpose, on May 15, 2018 at the building of the Central Scientific Library of Scientist Acedemy will be held a conference titled "The role and place of the review in the strengthening of social and psychological functions of the family" dedicated to the International Day of Family.