Uşaq Səfirlər Məclisinin regionlarda “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” layihəsi uğurla davam edir
Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə əlaqədar, Uşaq Səfirlər Məclisinin nümayəndələri və fəalları tərəfindən “Yalnız bir dünya” layihəsi icra edilir. Layihə çərçivəsində şəhər və rayonlarda ağacəkmə aksiyaları, təlimlər keçirilib. Ümumilikdə təlim və aksiyalarda 500-ə yaxın uşaq iştirak edib.
Qəbələ, Kürdəmir, Beyləqan, Gədəbəy, Balakən, Tovuz, Qax, Quba, Şamaxı, Cəlilabad, Zaqatala, İsmayıllı, Zərdab rayonlarının, Sumqayıt, Gəncə, Naftalan, Lənkəran şəhərlərinin, eləcə də Xocalı, Cəbrayıl və Qubadlıdan olan nümayəndə və fəalları ekologiya, iqlim dəyişiklikləri, ekoloji mədəniyyət mövzularında müxtəlif təlim, müsabiqə, debat, iməclik və ağacəkmə aksiyaları həyata keçiriblər.
Qeyd edək ki, “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” ilə əlaqədar digər ərazilərdə də tədbir və təlimlər davam edir.

The Children's Ambassadors Assembly's "Year of Solidarity for the Green World" project continues successfully in the regions
In connection with the declaration of 2024 by the President of the Republic of Azerbaijan as the "Year of Solidarity for the Green World", representatives and activists of the Assembly of Children's Ambassadors are implementing the "One World" project. Within the framework of the project, tree planting campaigns and trainings were held in cities and regions. In total, about 500 children participated in the training and actions.
Representatives and activists from Gabala, Kurdamir, Beylagan, Gadabey, Balakan, Tovuz, Gakh, Guba, Shamakhi, Jalilabad, Zagatala, Ismailli, Zardab regions, Sumgait, Ganja, Naftalan, Lankaran cities, as well as from Khojaly, Jabrayil and Gubadli, participated in the ecology, climate have implemented various trainings, contests, debates and tree-planting actions on the topics of changes, ecological culture.
It should be noted that events and trainings are ongoing in other areas in connection with the "Year of Solidarity for the Green World".