Regionlarda internet təhlükəsizliyi istiqamətində maarifləndirmə işləri aparılıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Goranboy, Göygöl, İsmayıllı, Qəbələ, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən valideynlərin və uşaqların internetdəki təhlükələr barədə maarifləndirilməsi istiqamətində təhsil müəssisələrində silsilə tədbirlər keçirilib.
Tədbirlərdə mərkəzlərin, yerli icra hakimiyyətləri və hüquq mühafizə orqanlarının əməkdaşları, mərkəzlərin ekspert qruplarının üzvləri, məktəblərin direktorları, müəllim və şagird kollektivi, valideynlər iştirak ediblər.
Tədbirlərin keçirilməsinin əsas məqsədi valideynlər, müəllimlər və məktəbliləri internet təhlükəsizliyi barədə məlumatlandırmaq və onları düzgün istiqamətləndirməkdir.
Ekspertlər tərəfindən iştirakçılarla sosial şəbəkələrdən istifadə edərkən hansı təhlükəsizlik qaydalarına riayət edilməsi, çətin və yaddaqalan şifrə yaratmağın yolları və kiber cinayətlə mübarizədə hüquqi aspektlər müzakirə edilib, mövzu ilə əlaqəli təqdimatlar nümayiş etdirilib. Sonda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, maarifləndirmə materialları paylanılıb.

Educational activities were carried out in the regions in the direction of internet security
Aghdam, Shuvelan, Goranboy, Goygol, Ismayilli, Gabala, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Zardab Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held a series of events in educational institutions to raise awareness of parents and children about the dangers of the Internet.
Employees of centers, local executive authorities and law enforcement agencies, members of expert groups of centers, directors of schools, teacher and student staff, and parents took part in the events.
The main purpose of the events is to inform parents, teachers and schoolchildren about internet safety and guide them correctly.
The experts discussed with the participants what security rules to follow when using social networks, ways to create a difficult and memorable password, and legal aspects in the fight against cybercrime, and presentations related to the topic were shown, as well. At the end of the event, the questions of interest to the participants were answered, and educational materials were distributed.