Komitə sədri “UN Women”-in Avropa və Orta Asiya ölkələri üzrə regional direktoru ilə görüşüb
7 may 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova "BMT-Qadınlar" (UN Women) təşkilatının Avropa və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə regional direktoru Belen Sanz Luque ilə görüşüb.
Tanışlıq və əməkdaşlıq məqsədilə keçirilən görüş zamanı gender bərabərliyinin təmin edilməsi, qadınların iqtisadi səlahiyyətləndirilməsi, eləcə də qadınların sülh və təhlükəsizlik sahəsində fəaliyyəti istiqamətində qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib. BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasından (COP29) irəli gələn məsələlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə BMT-nin Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin Rezident Əlaqələndiricisi Vladanka Andreeva, "BMT-Qadınlar" təşkilatının Gürcüstandakı nümayəndəsi və Cənubi Qafqaz üzrə əlaqələndiricisi Kaori İşikava, eləcə də Komitənin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova iştirak edib.

The chairperson of the committee met with the regional director of "UN Women" for European and Central Asian countries
Ms. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs met with Ms. Belen Sanz Luque, Regional Director of UN Women for Europe and Central Asia on May 7, 2024
During the meeting held for the purpose of acquaintance and cooperation, the possibilities of mutual cooperation in the direction of ensuring gender equality, women's economic empowerment, as well as women's activities in the field of peace and security were discussed. Issues arising from the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29), as well as other issues of mutual interest were discussed.
Ms. Vladanka Andreeva, the Resident Coordinator of the UN Mission in Azerbaijan, Ms.Kaori Ishikawa, the representative of "UN-Women" organization in Georgia and coordinator for the South Caucasus, as well as Ms. Sadagat Gahramanova, the deputy chairperson of the Committee, took part in the meeting.