“Uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınması üçün Koreya siyasətinin öyrənilməsi” üzrə proqram çərçivəsində görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi (KOICA) tərəfindən “Uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınması üçün Koreya siyasətinin öyrənilməsi” üzrə proqram çərçivəsində gənclərin reproduktiv sağlamlığının qorunması, uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınması və gənclər arasında gender biliklərinin artırılması məqsədilə birgə layihə keçirilib.
Layihə üzrə keçirilən yekun tədbirdə Koreya Respublikasının müvafiq sahə üzrə ekspertləri Ji-Von Yoon, Voo-Yong Jung, Ra-Il Hvang, So-Young Park,Jungheung Koh və Hyunsuk Lee iştirak ediblər. Koreya ekspertləri gənclər arasında gender siyasətindən və bu siyasətinin həyata keçirilməsində “Gender mədəniyyət mərkəzi”nin rolundan danışıblar.
Dövlət Komitəsinin baş məsləhətçisi, layihə meneceri Rafiq Mahmudov öz çıxışında layihənin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Onlayn seminarda Dövlət Komitənin əməkdaşları və Komitənin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin, o cümlədən İcma və Qadın Resurs Mərkəzlərinin 70-ə yaxın əməkdaşı iştirak edib.

A meeting was held within the framework of the program "Study of Korean policy to prevent prenatal sex selection of children"
Within the framework of the program "Study of Korean policy to prevent prenatal sex selection of children" a joint project was held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and Korea International Cooperation Agency (KOICA) for the purpose of protecting reproductive health of young people, preventing prenatal sex selection of children and increasing gender knowledge among young people.
Ji-Won Yoon, Woo-Yong Jung, Ra-Il Hwang, So-Young Park, Jungheung Koh and Hyunsuk Lee participated in the final event of the project. Korean experts spoke about gender policy among young people and the role of the "Gender culture center" in the implementation of this policy.
Rafig Mahmudov, chief adviser of the State Committee, and project manager, emphasized the importance of the project in his speech.
Employees of the State Committee and about 70 employees of the Committee's Child and Family Support Centers, including Community and Women's Resource Centers participated in the online seminar.